Jdi na obsah Jdi na menu
 


PĚNOVÉ SKLO (SUCHÁ STAVBA)

REFAGLASS

ŠTĚRK Z PĚNOVÉHO SKLA

Pěnové sklo REFAGLASS má mnoho vynikajících vlastností, které umožňují široké využití materiálu ve stavebnictví. V plném rozsahu nahrazuje běžné stavební izolační materiály, jako je polystyren, skelná a minerální vata nebo materiály na bázi expandovaného jílu. Díky svým vlastnostem se z pěnového skla stává materiál, který umožňuje jednodušší a levnější řešení.

Zrnitost (frakce) se pohybuje od 0 - 63 mm, dodáváme 0 - 4 mm, 4 - 16 mm, 16 - 32 mm a 32 - 63 mm v pytlích o velikosti 1 m3, 3 m3 nebo dle objemu i v korbových tahačích. V dohledné době by měli být k dostání i 50 l  balení.

 

Použítí:

TEPELNÁ IZOLACE ZÁKLADOVÝCH DESEK

Násyp z pěnového skla REFAGLASS se používá jako tepelně izolační a drenážní podsyp pod základové desky z mnoha důvodů. Nejdůležitější důvody jsou jednoduchost a funkčnost celého principu založení na pěnovém sklu s řadou výhod

 

REKONSTRUKCE PODLAH

  • Tepelně izolační materiál

  • Násyp s minimální nasákavostí

  • Násyp s minimální vzlínavostí

  • Pěnové sklo REFAGLASS nenapadají hlodavci, hmyz apod.

  • Nehořlavý materiál, vhodný i do prostor se zvýšeným rizikem požáru

  • Nízká objemová hmotnost

 

STROPY, KLENBY, ZELENÉ STŘECHY

Násyp stabilizuje nadložní vrstvu klenboví. Vrstva je odolná proti nasákavosti vodou, má nízkou hmotnost výrazně sníží rizika poruch kleneb. Po uložení je možné po vrstvě chodit i bez potřeby konstrukce podlahy - např. pro revize apod. Pěnové sklo REFAGLASS se výborně hodí jako výplň mezistropních prostor při rekonstrukcích historických budov.

Nasypáním štěrku REFAGLASS je také možné jednoduše nahradit staré nevhodné násypy (stavební suť, škvára, písek, hobliny, piliny). Jsou často těžké, hořlavé nasákavé apod. Řešení je snadné - nasypat izolační zásypy pěnového skla pod a mezi hranoly trámových stropů. Násyp je lehký, nehořlavý, nenapadají jej hlodavci, je ekologický a trvanlivý. Současně je tepelně i zvukově izolační s vysokou difuzní propustností. 

Násyp ze štěrku z pěnového skla se výborně hodí i na zateplení střech, včetně zelených střech. Ve skladbě zatravněných střech se obvykle využívá principu obrácených střech, kdy spádová a hydroizolační vrstva je pod násypem vrstvy štěrku z pěnového skla a z vrchní strany je na ochranné folii humusová vrstva se zelení. 

image003.jpg

V zastoupení včetně realizace pro Karlovarský, Plzeňský a část středních Čech

724 547 539, 602 137 056